Jdi na obsah Jdi na menu
 

Všem sedlákům, selkám i domácí zvěřině se na vědomost dává, že tlupa, toho času jména Ohm, se na putování za očistou svých prachem omšelých těl vydávati hodlá na cestu do osady jména Holany. Zde tato grupa hodlá své bachory plniti masem na ohni připravovaným, hojně prolévati zlatavý mok a pod svitem luny počínati robata ve svých plátěných chatrčích.

Tímto bych chtěl vyjádřiti svůj rozmysl nad stravou námi zde pojídanou.

Každý muž bude své choti živitelem, pojídajíce jen potravu vlastnoručně ulovenou. Společně budeme tyto úlovky kuchati a poté na uhelném ohni na pařátech opékati (a poté nejspíše i společně vyvrhávati).

Z města krajského vyrážeti se bude 18 hodin po polovině noci. Zde do povozu nahodí svá pozadí klan vozků koní a tlupa nedospělých vlků. Ve městě fialových čmoudíků se k prvému povozu přifaří povoz vezoucí lidi, co vždy upustí uzeninu (rodina z klanu nezdvořáků se k naší kolonii připojiti hodlá dne následujícího).

Po přiharcování do osady Holany sedláci počnou slátávati své plátěné chatrče a selky připravovati vydatnou krmi. Poté se budeme oddávati zábavě, spatřované v pojídání masa a popíjení kapalného chmelu. Halekaje při doprovodu drnkače na brnkátko, budeme svá těla ukládati na své kavalce, abychom zde nechutné hrátky se svými nemravnými těly prováděli.

Předpokládajíce, že tuto činnost budeme vyvíjeti do úmoru kosti, svůj oznamovací výjev končím a přejíce všem cosi o zlámání vazu se loučím.

páže Martinos z rodu vozků koní, toho času v robotě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář