Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Měli jsme naplánované "body" tedy spíše města a místa, která jsme chtěli navštívit.

   1 Naše první zastávka byla naplánovaná nedaleko za Berounem, a to sice v Koněpruských jeskyních. Dále jsme pak pokračovali na jih, když v tom nás zlákalo k zastávce stavení, a to sice letní sídlo T.G.Masaryka – Zámek Hluboš. Naše cesta pak chvílemi stoupala, a nakonec jsme vystoupali do nadmořské výše 620 m.n.m. Před námi se vynořila chata a rozhledna Onen Svět.

   2 Druhý den jsme zahájili na levém břehu Orlické přehrady vedle Žďákovského mostu. Kolmo jsme se podívali na Orlík a Zvíkov, u něhož jsme navštívili i zdejší Pivovarský dvůr Zvíkov, v němž se vaří pivo značky Zlatá Labuť. Po doplnění těchto vzácných tekutin jsme se odebírali zpět ke Shrekovi, aby mu nebylo smutno. Písek – město s nejstarším kamenným mostem v Čechách, bylo též poctěno naší návštěvou. Pocta těm, kteří stavěli ty dvoumetrové sochy na nábřeží! Po cestě do dalšího plánovaného města jsme si řekli, že by jsme mohli pro přespání zvolit nějaké hezké místečko. No co Vám budem povídat, lepší jsme si najít nemohli! 50 metrů od zdejšího večerního slezince místních štamgastů! Prošli jsme si tuto obec nazývanou Štěkeň a také šli zvlhčit své rty.

   3 Dudy? Ano dudy! A jaký, no stojící na kruhovém objezdu. Je asi zcela jasné, že naší další zastávkou byly Strakonice. Z nichž se cesta ubírala směrem k jedné z nejznámějších českých vesniček a to Hoštice u Volyně. Zde jsme si prošli vesničku a nakonec i když jsem řídil, tak jsem si neodpustil ochutnat pivo s tím nejlepším názvem který znám Bernard! Nebojte se, dal jsem si jeho novinku a to Bernard FREE. A s čistou hlavou jsme pokračovali dál za poznáváním krás Jižních Čech.

   4 Poloostrov a na něm ležící městečko Frymburk jsme také navštívili, zde se nám povedlo najít něco, co jsme ještě nenašli! ( Bobí vzpomněli jsme si na Tebe a tak jsme Ti to přivezli, páč by byl hřích to tu nechat jen tak ležet. Tobě se to bude hodit do práce :o) ). Dále jsme pokračovali přes přehradu Lipno, na Čertovu stěnu a dále přes Vyšší Brod do Rožmberka, překrásný hrad tyčící se nad Vltavou.

   5 Další ráno bylo bohužel promočené deštěm a tak se nám ani nechtělo moc ven. Naštěstí to po asi dvou hodinách opadlo a trošku se oteplilo tak jsme přece jen vyrazili na zteč městu Český Krumlov. Zde jsme se podívali i do zámeckého parku kde se nachází divadlo s unikátním otočným hledištěm. Odpoledne jsme vyrazili směrem Zlatá Koruna. Odtud jsme se pěšci vydali pokořit 1084 m.n.m.vysokou Kleť. Ale opět začalo pršet a tak jsme vyčkávali jestli nepřestane. Trošku to ustálo a tak jsme vyrazili, jenže to jsme netušili, že po asi dvoustech metrech zase začne. No nic „takhle by jsme se tam nedostali, jdem dál“ rozhodli jsme se. Po té co jsme se vyšplhali zcela promáčení a dementující zdejší turistické značení, neboť jsme podle zdejšího značení po 1,5Km neušli asi nic, jsme si dali teplou polévku a čaj. Cestou dolů už nepršelo, tak jsme stihli i trošku uschnout.

   6 Na další den bylo naplánováno město České Budějovice. Počasí se rozhodlo, že nám trošku zkazí dovolenou a tak i tento den pršelo až do oběda. Ale to nám ani tak nevadilo, prošli jsme to tam křížem krážem a nakonec i vylezli na zdejší Černou věž. Odtud, se nám naskytl „romantický“ pohled na zámek Hluboká v jehož popředí byl vidět zdejší hotel a v jehož pozadí vykukovala JETE.

   7 Konečně nadešel den kdy jsme se podívali na zámek, na který jsem se osobně moc těšil, protože tento zámek jakým Hluboká nad Vltavou je, je opravdu kouzelný. Mé nadšení bylo opravdu veliké. Sice se nám tyto okamžiky zde snažil opět narušit déšť, ale naštěstí brzy ustal. Ale to už jsme se ubírali do zdejší ZOO Ohrada. „Kudy se tam leze? Asi tudy“ povídám, no ale tudy se tam asi opravdu nešlo, páč jsme si otevřeli jedny vrátka a najednou koukáme, že jsme vylezli přímo mezi zvířecími ohradami již v Zoo. „Nu tož, nu nic olupte“ povídám a šli jsme si prohlížet zdejší zvířátka. Tento večer jsme si dali víc než záležet, abychom si našli hezké místečko na přespání, jelikož tady budem spát ještě jednu noc. Místečko jsme našli – myslím si úplně to nej co najít šlo. „Zapíchli“ jsme to přímo vedle Světa. Deset metrů od Shreka vlastní písečná pláž, no prostě tohle místečko bylo druhé nejlepší z celé dovči! A to nás tu zdravil i zdejší každodenní „kamarád“ se svým letadýlkem.

   8 Další den jsme si dali za cíl kolmo obejet celý Svět a navštívit Třeboň. Zde jsme přišli na to, že tu mají bazén s vířivkou a tobogánem, a tak jsme si řekli, že to tu zítra navštívíme.

   9 A tak jsme i udělali. Nejprve jsme objeli ještě jeden rybník Rožmberk, a po té jak bylo řečeno „šup“ do bazénu.

V následujících dnech, když se už vyčasilo a dokonce se dosti oteplilo, jsme navštívili město s mnoha stavebními slohy 10 Veselí nad Lužnicí a 11 překrásný zámek Červená Lhota. Odtud jsme vyrazili odpoledne s tím, že musíme nalézt nějaké místo s koupáním. „Dobrý den, prosím Vás, není tady někde poblíž nějaké místo ke koupání?“ zastavili jsme a zeptali se ve vesničce Bohdalín zdejších slečen v pokročilém věku :o), „když se otočíte a pojedete asi tak dvěstě metrů po hlavní a pak se dáte za bytovkou doprava tak přijedete k rybníku, ale auto musíte nechat u hráze“ odpověděla jedna a vzápětí druhá dodala „ale když pojedou podle Kahounů – tak vyjedou až k rybníku“ na to opět ta první povídá „vždyť to tu neznají to nenajdou“ „Tak Vám moc děkujeme, mějte se hezky, Nashledanou“pravili jsme a otočili jsme to a tak jak nás navedly, tak jsme přijeli opravdu až k tomu rybníku. Tohle místečko bylo to nejhezčí, na kterém jsme přespali a nejen to. Voda byla průzračná a ten klid, no prostě super. Během dne se sem přišlo koupat asi sedm lidí z vísky a asi osm přespolních. I studánka se hodila jako chladnička na to „cenné“ co jsme vezli. Šli jsme se podívat do lesíka ,který byl vzdálen asi 50m opodál na houby. No co Vám budu povídat.koukněte do fotogalerie!     

   12 Hned jak jsme ráno vstali, tak jsme skočili do rybníka abychom se probudili. Na tohle místečko prostě už nezapomeneme. Čas naší dovolené se krátil a my jsme začali nabírat směr na sever. Navštívili jsme i města s krásnými námětími Pelhřimov a Humpolec – zde jsem byl zklamán, jelikož místní rodinný pivovar Barnard byl zavřen a tak jsme nemohli ani nakouknout do podnikové prodejny :o(. A tak jsme se ubírali do kopečků nichž na jednom je zřícenina hradu Orlík u Humpolce. Tuto zříceninu jsme prolezli, ba dokonce mě zde chtěli nechat v pranýři, ale naštěstí mi bylo odpuštěno a byl jsem propuštěn. Cestou na sever, jsme se ještě stavěli v Českém Šternberku, kde se nachází stejnojmenný hrad. Poté jsme se už nacházeli v místech mě již známých a to na kutnohorsku, kde mám spoustu příbuzných a známých. I zde jsme navštívili při dvoudenním pobytu zde některá zajímavá místa. Rozhlednu Březina v Žandově, 13 zříceninu hradu Sion a koupaliště u kempu ve Zdeslavicích.

   Cestou domů 14 jsme se ještě stavěli v Lipanech, a některým známých Čelákovicích. Zde jsme si odpočinuli po náročné cestě se Shrekem v teplotách okolo 30 stupňů a smočili svá rozpálená těla ve zdejší pískovně. Zde jsme ještě následující den 15 strávili několik času po místních cyklostezkách a pak už nás čekalo to na co jsme se vůbec netěšili. A to byla cesta domů.

   Suma sumárum : kolmo jsme najezdili díky tomu „krásnému“ počasí jen 120 Km, Shrekem jsme pak najezdili přes tisíc kilometrů. Co jsme uplavali a odchodili sice nevíme, ale jedno víme – tahle dovolená byla prostě báječná, a já osobně si myslím, že hlavním kořením pro takovýto zážitek je mít s sebou někoho na kom Vám opravdu moc záleží! A pro mě je to moje Puňťa, Jíťo Díky

 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář